... naša parketa


TEL. ČÍSLO
+421 (0) 904 51 50 50
+421 (0) 904 960 945
Kamenná ulica
010 01 Žilina
OC IDEA (ŠOK, 1. poschodie vľavo)
E-MAIL
boneazilina@gmail.com
boneazilina2@gmail.com

Brúsenie a servisné služby

Máte drevené parkety, ktoré sú v dobrom stave a nechcete ich vymeniť len zrenovovať. Aj túto službu naša firmy ponúka.

Mnoho užívateľov drevených parkiet si myslí, že zárukou úspechu pri brúsení parkiet je používať kvalitné povrchové úpravy. Nie je to pravda. Veľmi dôležité je aj brúsenie parkiet. Jednoducho, je len jedna cesta ako dosiahnuť dobré výsledky: dôkladne vybrúsiť podlahu a použiť povrchovú úpravu špičkovej kvality. Niekedy sa stáva, že problém uvidíte až po nanesení povrchovej úpravy. Potom nemôžete jednoducho vybrúsiť len chybné miesta a lokálne ich prelakovať. Žiaľ, musíte vybrúsiť celú podlahu a nanovo naniesť povrchovú úpravu.

Postup pri brúsení:

  • hrubé brúsenie – jeho cieľom je odstrániť nečistotu, starý lak a rôzne stopy na dreve. Najbežnejšie sa v praxi začína so zrnitosťou 36 alebo 40. V mimoriadnych prípadoch, tam kde je veľmi nerovný povrch alebo ide o borovicovú podlahu natretú starým lakom, možno budete potrebovať zrnitosť 24 alebo dokonca 16.
  • stredné brúsenie – so zrnom 50 až 80, vďaka ktorému sa odstránia stopy hrubého brúsenia a začínajúce stopy
  • jemné brúsenie – so zrnitosťou 120. S rozpúšťadlovými lakmi môžete použiť na konečné jemné brúsenie zrnitosť 100 a stále dosiahnete ucelený vzhľad povrchu. Avšak pri lakoch na vodnej báze by sa malo konečné brúsenie vykonávať so zrnitosťou minimálne 120.
  • tmelenie – v prípade potreby a v rámci renovácie, je dôležité pri jemných špárach tmelenie. Toto sa robí s vodou riediteľným tmelom, ktorý sa zmieša s brúsnymi pilinami (aby sa dosiahol rovnaký odtieň dreva, ktorý sa bude lakovať) a špachtlou.
  • leštenie – toto sa vykonáva prostredníctvom leštičky (buffer), čím sa dosiahne maximálna hladkosť po prebrúsení, väčšinou sa to realizuje až po prvom nátere, aby ďalšia vrstva bola už úplne hladká.
  • lakovanie – naša spoločnosť robí tri nátery a to základný náter a dva vrchné nátery.

Túto služby vykonávame bezprašnými brúsnymi strojmi od firmy BONA, ROMUS. Povrchovú úpravu (lakovanie) realizujeme s lakmi na báze vody a ich výrobcom je slovenská firmy Colorcompany. Vieme však na požiadanie použiť aj švédske laky od firmy BONA a to hlavne pri viac záťažových priestoroch.

Cena za tieto služby je u nás v hodnote : 10 €/m2 s DPH
(služby: brúsenie, leštenie, tmelenie, lakovanie s tromi vrstvami laku).

Cena za spotrebovaný tmel: 13,50 €/L s DPH
(tmel sa ráta separátne podľa reálnej spotreby, nakoľko nie je možné odhadnúť spotrebu na m2, toto je platené zvlášť)

renovácia renovácia renovácia renovácia renovácia renovácia

Úvod | Laminátová podlaha | Drevená podlaha | Brúsenie, servis | Vstavané skrine | Kontakt
Copyright Bonea s.r.o. 2011 :: All right deserved and reserved :: Design by Oliver Gaňa